14 грудня 2016 р. доцент кафедри політичних теорії Національного університету «Одеська юридична академія» Милосердна Ірина Михайлівна провела відкриту лекцію для учнів 11-го класу ЗОШ № 1 м. Южний, Одеської області на тему: «Проблема сучасної української політики». Сьогодні українське суспільство перебуває на етапі трансформації своєї політичної системи. Йдеться про перехід від тоталітарно-авторитарного режиму до демократичного. Оскільки цей процес охоплює всі сфери суспільного життя, зумовлює необхідність відповідної політичної культури, від якої насамперед залежать характер і напрями політичного процесу, то ця тема є вкрай важливою і актуальною. Учні і гості заходу із-задоволенням послухали думки досвідченого викладача з цього питання та висловили свої. Наприкінці учні цікавилися структурою Університету та матеріально-технічною базою, викладач з радістю відповіла на всі їх запитання.